Naujienos

Lietuvos centrinio banko makroekonomikos prognozės

Makroekonominių rodiklių kaita rodo, kad Lietuvos ekonomika vis labiau atsigauna. Lietuvos ūkį palankiai veikia ne tik pagrindinių užsienio prekybos partnerių didėjantis aktyvumas, bet ir pradedanti atsigauti vidaus paklausa.
Plačiau…


Ieškoma įmonių norinčių priimti Japonijos studentus stažuotei

Europos – Japonijos centras ieško bendrovių Europoje, kuriose japonų inžinerijos studentai atliktų aštuonių mėnesių stažuotę (nuo 2012 m. rugpjūčio iki 2013 kovo) pagal "VULCANUS Europoje“ programą.

 
Plačiau…


Cheminės medžiagos ir REACH reglamentas. ES ketina uždrausti naudoti kadmį juvelyriniuose dirbiniuose, kietojo litavimo lazdelėse ir visuose plastiko gaminiuose

Europos Sąjungoje nuo 2011 m. gruodžio mėn. bus uždrausta naudoti kadmį juvelyriniuose dirbiniuose, plastiko gaminiuose ir kietojo litavimo lazdelėse. Kai kuriuose juvelyriniuose dirbiniuose, ypač importuotoje dirbtinėje bižuterijoje, rasta daug šios kenksmingos medžiagos.

Plačiau…


Renginiai Lietuvoje
 


2011-05-26 Konferencija "Tarptautinės sutartys: INCOTERMS 2010", Klaipėdoje. 

Renginio metu bus pristatyta nauja Incoterms 2010 redakcija, keičianti iki tol dešimtmetį galiojusią INCOTERMS 2000 redakciją. Ja siekta supaprastinti INCOTERMS naudojimą ir priderinti juos prie aktualijų. Pagrindinės taisyklių taikymo sritys: pirkimo – pardavimo sutartys, eksportas ir importas, logistika, transportas, ekspedijavimas ir kt.

Plačiau...2011-06-03 Tarptautinė verslo kontaktų mugė Klaipėdoje. 

Birželio 3 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Europos verslo ir inovacijų tinklas rengia tarptautinę verslo kontaktų mugę, kurios metu rengiami individualūs susitikimai su užsienio ir Lietuvos įmonėmis. Kviečiame registruotis susitikimams su atvykstančiais užsienio bei Lietuvos verslininkais. 

Plačiau...


2011-06-07 Konsultacijų diena intelektinės nuosavybės apsaugos tema, Vilniuje.

Europos verslo ir inovacijų tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, 2011 m. birželio 7 d. nuo 9 val. kviečia dalyvauti Konsultacijų dienoje intelektinės nuosavybės apsaugos tema.
Renginyje kviečiami dalyvauti įmonių ir organizacijų atstovai, kuriems aktuali pramoninės nuosavybės ir autorių teisių apsauga.

Plačiau...
Tarptautiniai renginiai


2011 m. Enterprise Europe Network organizuojamų tarptautinių verslo kontaktų renginių sąrašas

Kviečiame Jus pasinaudoti Enterprise Europe Network, kuris veikia 47 šalyse, organizuojamų tarptautinių verslo kontaktų renginių 2011 m. tvarkaraščiu.

Plačiau...2011-06-16/17 Tarptautinis verslo kontaktų renginys Baltic Business Arena 2011 Stokholmas (Švedija) 

 

Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklas), veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, Enterprise Europe Network (Švedija) kviečia dalyvauti tarptautiniame verslo kontaktų renginyje Baltic Business Arena2011. Renginys vyks Waterfront konferencijų centre Stokholme birželio 16-17 dienomis pasaulinės 56-osios ICSB konferencijos metu (birželio mėn. 15 -18 d.d.).
Konferencijos ir verslo kontaktų renginio metu tikimasi sulaukti daugiau kaip 1000 verslo atstovų, SVV, politikos formuotojų ir tyrėjų iš daugiau kaip 70 pasaulio šalių.

Plačiau...


2011-09-15 Tarptautinė kontaktų mugė, B2B Subrangos susitikimai - Alihankinta 2011, Tamperėje (Suomija). 

 

Kviečiame dalyvauti B2B subrangos kontaktų mugėje 2011, kuri vyks parodos Alihankinta 2011 metu. http://www.b2match.eu/subcontracting2011/. Tai didžiausia Skandinavijoje ir antroji pagal dydį Europoje tokio pobūdžio paroda.
Renginį organizuoja EEN - Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklas) (Alihankinta 2011).

Plačiau...


2011-10-04/05 Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Europos verslo ir inovacijų tinklas rengia verslo misiją į Helsinkį (Suomija) 

Klaipėdos rūmuose veikiantis Europos verslo ir inovacijų tinklas rengia verslo misiją į Helsinkį (Suomija), kurioje dalyvauti kviečiamos įmonės, veikiančios statybos bei statybos įrangos, metalo apdirbimo, elektros ir elektronikos, energijos, telekomunikacijų, trąšų ir chemikalų, naftos perdirbimo bei kitose srityse.
Verslo kelionės metu bus lankomasi Helsinkio prekybos ir pramonės rūmuose, (vienijančiuose 6 500 narių). Juose vyks individualūs verslo susitikimai, surengti pagal dalyvaujančių verslininkų pageidavimus bei vizitai į šio regiono bendroves.
Taip pat bus lankomasi tarptautinėje parodoje ,,Teknologia 2011” (išsamiau: www.mecatec.fi), kurioje įmonės galės iš anksto registruotis individualiems susitikimams su parodoje dalyvaujančiomis įmonėmis.

Plačiau...

Technologiniai pasiūlymai ir užklausos
 

Technologinis pasiūlymas: suktiniai laiptai statybos pramonei

Lenkijos įmonė sukūrė ir užpatentavo suktinių laiptų gamybos technologiją. Suktiniai laiptai gali būti naudojami statybose, visur, kur reikalingos lengvos suktinių laiptų technologijos. Įmonę domina licenzinis arba komercinis susitarimas.  
Plačiau…


Technologinis pasiūlymas: nauja vandens ir naftos atskyrimo sistema

Lenkijos SVĮ savo šalies rinkai pristatė inovatyvią automatinę sistemą, skirtą kanalizacijos nuotekoms patekusioms į aplinką, tvarkyt. Vandens ir naftos atskyrimo sistema yra atsakinga už švaraus vandens praleidimą į aplinką, naftos atliekų izoliavimą uždaroje erdvėje. Įmonė ieško verslo partnerių jau egzistuojančios sistemos tobulinimui.  
Plačiau…


Technologinis pasiūlymas: pramoninių transporto priemonių sekimo ir telemetrijos sistema

Jungtinės Karalystės kompanija sukūrė navigacijos sistemą (GPS), kuria galima sekti pramoninių trasporto priemonių judėjimą, naudojantis centriniu serveriu. Telemetrijos duomenų srautas siunčiamas į serverį, kurio pagalba galima stebėti ne tik transporto priemonių judėjimą, bet ir mašinų techninę būklę. Kompanija ieško partnerių, kuriuos domina šios technologijos plėtra ir integracija į esamas sistemas.

Plačiau…


Technologinė užklausa: nebrangi natūralios ir organinės kosmetikos technologija.

Vidutinė Lenkijos įmonė gamina įvairius kosmetikos gaminius (daugiausia šampūnus ir muilą), iš natūralių ir organinių ingredientų. Įmonė ieško inovatyvių, nebrangių ir ekologiškų technologijų (gamybos procesų) natūraliai ir organiškai kosmetikai, kuriomis naudojantis galėtų dirbti neįgalieji. Gamybos linija turi atitikti erdvės reikalavimus neįgaliesiems darbuotojams, taip pat procesai turi būti greiti ir patogūs.

 Plačiau…


Technologijos pasiūlymas: naujos medžiagos pagerinančios Li-Ion elementų veiklą.

Vokietijos mokslo institutas sukūrė naujas Li-Ion elementų medžiagas, paremtas nano-struktūrizuotais milteliais ir medžiagų junginiais užtikrinančiais sklandų ličio pasikeitimą tarp elektrodų ir elektrolitų. Tai visiškai neveikia išsikrovimo laiko ir pagerina darbines charakteristikas. Ši technologija gali būti pritaikoma elektrinėje inžinerijoje, energetikos technologijose, mašinų pramonėje ir mechaninėje inžinerijoje. Institutas ieško licenzinių susitarimų arba techninio bendradarbiavimo. 

 Plačiau…


Technologinis pasiūlymas: kvapo pašalinimo sistema.

Turkijos įmonė sukūrė ozono technologijomis paremtą įrangą, pašalinančią kvapą iš vandens perdirbimo įrenginių. Įranga gali būti apibūdinta kaip speciali sistema, susidedanti iš mechaninių ir elektrinių projektų bei kontrolės mechanizmų. Įmonė ieško technologinės kooperacijos galimybių užsienyje.

 Plačiau…


Technologinis pasiūlymas: aukštos kokybės sūkurinio masažo vonios (kubilai), skirti povandeniniam galūnių ir stuburo masažui.

Lenkų medicininių sūkurinių masažinių vonių gamintojai ir platintojai ieško partnerių, kurie padėtų plėtoti šią technologiją. Partneriai turėtų dirbti medicinos sektoriuje. Bendradarbiavimo pagrindas - tolimesnė technologinė plėtra bei siekis paruošti gaminį rinkai. Mokslinių tyrimų kompanija yra pasiruošusi pasidalinti savo patirtimi.  

 Plačiau…


Technologinis pasiūlymas: geresnė dirvožemio struktūra dirvožemio mielių pagalba.

Lenkijos šiaurės vakaruose esanti įmonė, gaminanti natūralius ruošinius žemės ūkio kultūroms, sukūrė tam tikrą mielių atmainą, kuri pagerina dirvožemio būklę, dėl to nelieka poreikio ją akėti. Be to, mieles yra lengva naudoti ir jos labai efektyvios. Kompaniją domina licencinė ar komercinė sutartis su technine pagalba.

 Plačiau…


Technologinė užklausa: medienos vilnos gamybos procesas.

Prancūzų statybos įmonė ieško technologijos medžio vilnos panaudojimui pastato sienoms šiltinti. Technologija turėtų būti baigtinė. Galimi įvairūs bendradarbiavimo būdai. 

 Plačiau…


Technologinė užklausa: LCD (skystųjų kristalų ekranų) ir plazminių ekranų tvarkymas.

Danų perdirbimo kompanija, užsiimanti medžiagų perdirbimu į tokias, kurios būtų tinkamos parduoti, ieško technologijų tiekėjo, kuris galėtų sutaisyti LCD ir plazmos ekranus. Kompaniją domina licenciniai susitarimai ir/ar techninė pagalba. 

 Plačiau…


Technologinė užklausa: baldų produkcijos iš korinių lentų technologija.

Lenkijos įmonė, gaminanti medžio laminavimo produkciją, ketina išleisti naują gaminį. Kompanija ieško baldų gaminimo technologijos iš korinių lentų. Tai leistų gaminti mažo masto serijas pagal individualius užsakymus. Ieško partnerių komercinėms sutartims su technine pagalba. 

 Plačiau…

Daugiau technologinių pasiūlymų ir užklausų čia

 
Verslo bendradarbiavimo pasiūlymai iš visos Europos
 
VOKIETIJOS didmeninės prekybos įmonė ieško prekybos partnerių ir siūlo vardinius rūbus ir avalynę, namų apyvokos daiktus ir aparatūrą.
Plačiau…

SLOVAKIJOS stručių auginimo ferma ieško stručių mėsos prekybos tarpininkų.
Plačiau...

RUMUNIJOS bendrovė, prekiaujanti elektroniniais prietaisais, ieško prekybos tarpininkų Europoje, bei siekia atstovauti Europos tiekėjus Rumunijoje.
Plačiau...

Verslo bendradarbiavimo pasiūlymai iš daugiau kaip 40 - ties šalių yra skelbiami Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų tinklapiuose (http://www.chamber.lt/, http://www.cci.lt/, http://www.kcci.lt/) ir Europos verslo ir inovacijų tinklo interneto svetainėje (www.paramaverslui.eu) arba pagal Jūsų poreikius parenkami iš Verslo bendradarbiavimo duomenų bazės, kuria naudojasi tinklo darbuotojai. Kviečiame ir Jūsų įmonę paskelbti verslo bendradarbiavimo pasiūlymą duomenų bazėje. Plačiau…

 
 
ES teisės aktai susiję su verslu
 

Naujausi Europos Sąjungos teisės aktai (direktyvos, reglamentai, sprendimai, kt.) susiję su verslu pateikiami Europos Sąjungos teisės aktų duomenų bazėje.

Bazėje du kartus per mėnesį skelbiame naujausią informaciją apie teisės aktus, paskelbtus ES oficialiame leidinyje. Mūsų nuomone Lietuvos įmonėms aktualiausi teisės aktai sugrupuojami pagal 19 temų, pagal kurias galite atlikti Jus dominančio teisės akto paiešką, taip pat stebėti informaciją apie naujausius teisės aktus Jūsų veiklos srityje.

 
ES leidiniai verslui
 

Metodiniai Enterprise Europe Network (Europos verslo ir inovacijų tinklo), veikiančio Lietuvoje, leidiniai verslui.

Naujausi leidiniai:

„AWAinformation“, i
šleidimo data: 2011m., numeris: 1, leidėjas: Awapatent AB. Turinys: Europos patentų sistemos reforma, patentų teisinių ginčų sprendimo problematika, planai dėl naujų aukščiausio lygio adresų srities (angl. domain) simbolinių pavadinimų, 2011– tarptautiniai chemijos metai, Awapatent naujienos, leidinį galite gauti: Vilniaus pekybos, pramonės ir amatų rūmuose.

Leidiniai:
naujausi leidiniai, gauti per pastarąsias dvi savaites, skelbiami Europos Sąjungos verslo leidinių bibliotekoje, 

 

 
ES paramos programos
 
Naujausi kvietimai teikti paraiškas paramai gauti įvairių projektų realizavimui ir įvairių sričių įmonėms yra pateikti Paramos programos verslui duomenų bazėje.

 

 
 
Naudingos nuorodos
 
http://www.paramaverslui.eu/
http://www.inovacijos.lt/
http://www.cci.lt/
http://www.chamber.lt/
http://www.kcci.lt/
http://www.lic.lt/
www.ec.europa.eu/enterprise-europe-network
ec.europa.eu/enterprise